Aktualności

Maj 2019

Banking Day w TAMEH POLSKA sp. z o.o.

15 maja gośćmi TAMEH byli przedstawiciele banków uczestniczących w konsorcjum bankowym aranżowanym przez RBI i EBRD, a finansującym inwestycyjne projekty strategiczne realizowane przez naszą spółkę.

Celem wizyty było zapoznanie się ze zrealizowanymi projektami w Zakładzie TAMEH w Dąbrowie Górniczej. Goście odwiedzili sfinansowane z kredytu instalacje Zakładu Wytwarzania w Dąbrowie Górniczej:

  • modernizację instalacji gazowych kotłów OPG 230,
  • instalację odazotowania (DeNOx) i odsiarczania (DeSOx),
  • turbiny rozprężne TRT.

Wszystkie te projekty były realizowane w ramach przyznanych budżetów i w terminie. Nowe aktywa są w ruchu produkcyjnym, pracując z zachowaniem satysfakcjonujących parametrów technicznych.

Działalność TAMEH po wdrożeniu projektów instalacji odsiarczania i odazotowania spełnia najwyższe standardy środowiskowe.

Instalacja TRT jest projektem istotnie poprawiającym efektywność energetyczną i jest pierwszą tego typu instalacją w Polsce. Instalację Turbin Rozprężnych wybudowano i uruchomiono w 2018 r. TRT wykorzystuje rozprężanie gazu wielkopiecowego do produkcji energii elektrycznej, całkowicie bez emisyjnie.  Wcześniej do wyprodukowania tej energii trzeba było spalić 54 tys. ton węgla, a skutkiem była emisja CO2 wynosząca 115 tys. ton.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Pliki Cookies

Serwis tameh.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez tameh.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu tameh.pl”

Akceptuję