Aktualności

Listopad 2019

Ćwiczenia Służby Ochrony Przeciwpożarowej i Ratownictwa Gazowego oraz pracowników ZW Nowa na nowej Instalacji Oczyszczania Spalin.

W dniu 30.10.2019 o godzinie 9:00 przeprowadzono symulacje ewakuacji poszkodowanego pracownika ze zbiornika wody procesowej  Instalacji Odsiarczania Spalin – Budynek NID. W czasie prowadzenia prac remontowych na zbiornikach wody procesowej, pracownik firmy wykonującej prace remontowe uległ symulowanemu wypadkowi. W wyniku upadku pracownik stracił przytomności i doznał obrażeń głowy. Pracownicy firmy o zdarzeniu powiadomili Kierownika  Oddziału Ruchu Kotłów i Centrum alarmowe SOP i RG. Przybyły na miejsce Kierownik Oddziału Ruchu Kotłów zarządził przerwanie wszystkich prac remontowych w rejonie zbiorniku wody procesowej  i wydał polecenie pracownikowi udania się do punktu „Kontaktowego” oraz kierowania przybyłych jednostek ratowniczych do miejsca zdarzenia. Przybyłe na miejsce wypadku  jednostki ratowniczo - gaśnicze wraz z zespołem pogotowia ratunkowego  przystąpiły do udzielenia pomocy poszkodowanemu i ewakuacji do bezpiecznego miejsca. Po ewakuacji poszkodowanego z miejsca wypadku ratownicy przekazali poszkodowanego zespołowi pogotowia ratunkowego. Po udzieleniu w miejscu zdarzenia poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej, przetransportowano poszkodowanego  do szpitala.

To kolejne ćwiczenia doskonalące współpracę  Służby Ochrony Przeciwpożarowej i Ratownictwa Gazowego AMP oraz pracowników Zakład Wytwarzania Nowa  w Dąbrowie Górniczej.

W trakcie ćwiczeń sprawdzono procedury związane z reagowaniem na wypadek przy pracy, ewakuacji z przestrzeni ograniczonych oraz mające związek z pracą na wysokości. Ćwiczenia to również możliwość zapoznania SOP i RG AMP z nowo powstałym obiektem przemysłowym i zagrożeniami w nich występującymi jak i  szkolenia pracowników z pierwszej pomocy przedmedycznej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Pliki Cookies

Serwis tameh.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez tameh.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu tameh.pl”

Akceptuję