Aktualności

Marzec 2019

Ćwiczenia Służby Ochrony Przeciwpożarowej i Ratownictwa Gazowego oraz pracowników ZW Nowa

W dniu 28.03.2019 r. odbyły się ćwiczenia Służby Ochrony Przeciwpożarowej i Ratownictwa Gazowego oraz pracowników ZW Nowa w zakresie alarmowania i stosowania procedur ewakuacji w budynkach zaliczonych do kategorii zagrożenia ludzi.

O godzinie 9:00 w czasie wykonywania prac laboratoryjnych przy analizie węgla, przeprowadzono symulację zapalenia się substancji palnych. Pracownicy laboratorium,  będący w pobliżu, zauważyli wydostający się dym z laboratorium. Intensywne zadymienie pomieszczenia i wysoka temperatura,  uniemożliwiły podjęcie działań gaśniczych przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego. O zdarzeniu został powiadomiony Kierownik Wydziału Wytwarzania. W wyniku dużego zadymienia zostały uruchomione systemy alarmowe i systemy oddymiania budynku. Po dokonaniu analizy sytuacji, Kierownik Wydziału Wytwarzania zarządził ewakuację budynku administracyjnego przez wyznaczonych koordynatorów. Ze względu na zaistniałą sytuację, duże zadymienie  i płomienie,   powiadomiono telefonicznie Centrum Alarmowe ArcelorMittal Poland S.A. w Dąbrowie Górniczej i PSK PSP . Na miejsce pożaru  zostały skierowane samochody gaśnicze i ratownictwa chemicznego Służby Ochrony Przeciwpożarowej i Ratownictwa Gazowego  AMP. Ze względu na zagrożenie życia,  na miejsce awarii zadysponowano karetkę pogotowia ratunkowego. W wyniku podjętych działań przez służby ratownicze i pracowników Zakładu ugaszono pożar w pomieszczeniu laboratorium. Po oddymieniu budynku i sprawdzeniu pozostałych pomieszczeń, Kierownik Działań Ratowniczych zezwolił pracownikom na powrót do budynku i podjęcie obowiązków służbowych.
To były kolejne ćwiczenia doskonalące współpracę  Służby Ochrony Przeciwpożarowej i Ratownictwa Gazowego AMP oraz pracowników Zakładu Wytwarzania Nowa  w Dąbrowie Górniczej w zakresie stosowania procedur awaryjnych i usuwania skutków awarii przemysłowych na terenie Zakładu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Pliki Cookies

Serwis tameh.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez tameh.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu tameh.pl”

Akceptuję