Aktualności

Październik 2018

Ćwiczenia Służby Ochrony Przeciwpożarowej i Ratownictwa Gazowego w zakresie stosowania procedur awaryjnych i usuwania skutków awarii przemysłowych na terenie ZW Nowa.

W dniu 19.10.2018 r. przeprowadzono symulację rozszczelnienia zbiornika kwasu na wydziale CHOW  ZW Nowa. W czasie wykonywania prac służbowych, pracownicy będący w pobliżu zbiorników technologicznych, zauważyli wyciek kwasu. Rozszczelnienie zbiornika było na tyle intensywne i zbyt rozległe, że  uniemożliwiało podjęcie działań przez obsługę wydziału. Ze względu na  rozległość awarii i powstałej chmury trujących gazów, zarządzono ewakuację pracowników obsługi wydziału i innych firm. Powiadomiono telefonicznie Centrum Alarmowe ArcelorMittal Poland S.A. w Dąbrowie Górniczej. Na miejsce awarii zostały skierowane samochody gaśnicze i ratownictwa chemicznego Służby Ochrony Przeciwpożarowej i Ratownictwa Gazowego  AMP.  Ze względu na zagrożenie życia,  na miejsce awarii zadysponowano karetkę pogotowia ratunkowego. W wyniku podjętych działań przez służby ratownicze i pracowników zakładu, uszczelniono zbiornik, zneutralizowano wyciekły kwas i chmurę toksycznych gazów. Przywrócono normalne funkcjonowanie wydziału CHOW.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Pliki Cookies

Serwis tameh.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez tameh.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu tameh.pl”

Akceptuję