Aktualności

Czerwiec 2019

Ćwiczenia SOP i RG i pracowników ZW Nowa w zakresie usuwania awarii w obiektach przemysłowych

W dniu 27.06.2019 godzinie 9:00 przeprowadzono symulacje pożaru w tunelu kablowym rozdzielnia GSE1.

W czasie pracy rozdzielni doszło do uszkodzenia kabla energetycznego 6kV.
Uszkodzenie kabla spowodowało zapalenie izolacji kabli energetycznych ułożonych na półce kablowej w tunelu kablowym pod budynkiem rozdzielni. W wyniku pożaru i dużego  zadymienia został uruchomiony system sygnalizacji pożaru. Zgodnie z procedurą, mistrz zmiany polecił elektrykowi sprawdzenie miejsca zdarzenia. Przybyły na miejsce elektryk stwierdził duże zadymienie wewnątrz tuneli kablowych i klatki schodowej budynku rozdzielni. Mistrz po otrzymaniu informacji z miejsca zdarzenia powiadomił telefonicznie o pożarze stanowisko kierowania SOP i RG AMP i przystąpił do przygotowania obiektu do gaszenia pożaru i dopuszczenia przybyłych jednostek straży pożarnej do miejsca awarii. Przybyłe na miejsce pożaru jednostki ratowniczo- gaśnicze przystąpiły do gaszenia pożaru przy użyciu półstałej instalacji gaśniczej. Po ugaszeniu pożaru i sprawdzeniu obiektu przy użyciu kamer termowizyjnych, przystąpiono do oddymiania budynku rozdzielni. Pracownicy ZWN przystąpili do przywrócenia normalnej pracy rozdzielni elektrycznej. Rozdzielnie elektryczne są strategicznymi obiektami dla funkcjonowania zakładu a pożary rozdzielni elektrycznych
 i tuneli kablowych należą do najtrudniejszych akcji gaśniczych ze względu na bardzo wysoką temperaturę, zadymienie, obecność urządzeń elektrycznych pod napięciem i konstrukcję budowlaną takich obiektów.

To kolejne ćwiczenia doskonalące współpracę Służby Ochrony Przeciwpożarowej, Ratownictwa Gazowego AMP i  pracowników Zakładu Wytwarzania Nowa TAMEH POLSKA sp. z o.o.  w Dąbrowie Górniczej. To  także możliwość sprawdzenia procedur w zakresie zwalczania awarii przemysłowych i  koordynacji działań miedzy jednostką SOP i RG AMP a  pracownikami naszej Spółki, jak również możliwość zapoznania strażaków-ratowników z obiektami produkcyjnymi i zagrożeniami w nich występującymi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Pliki Cookies

Serwis tameh.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez tameh.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu tameh.pl”

Akceptuję