Aktualności

Wrzesień 2019

„Tydzień dla Zdrowia 18-20.09.2019.” w TAMEH POLSKA.

Po raz pierwszy w naszej Spółce został zorganizowany „Tydzień dla Zdrowia”. 
W czasie jego trwania, wszyscy pracownicy naszej Firmy otrzymali mix owoców i mogli uczestniczyć w zajęciach praktycznych, dotyczących zdrowego odżywiania, profilaktyki żywieniowej i ćwiczeniach, poprawiających funkcjonowanie naszego organizmu we współczesnym świecie.

W ramach „Tygodnia Zdrowia” przeprowadzono zajęcia praktyczne dotyczące:

 1. Ergonomii i bezpiecznej pracy. W ramach tych zajęć pracownicy zapoznali się
  z budową i funkcjami kręgosłupa. Dowiedzieli się jak poprawnie dźwigać ciężary, jak udoskonalić swoje stanowisko pracy, tak aby nie powodować niepotrzebnych obciążeń układu kostnego.
   
 2. Przygotowania zdrowych i smacznych koktajli. Pracownicy uczestniczyli
  w praktycznych zajęciach umożliwiających przygotowanie koktajli  owocowych
  z dodatkiem ziół mających zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu.
   
 3. Nowinek technicznych i oprogramowania komputerowego w monitorowaniu podstawowych funkcji życiowych. W ramach tych zajęć pracownicy otrzymali możliwość wykonania badań takich jak: EKG, saturacja, temperatura ciała, ciśnienie krwi
  i zapoznania się z nowinkami technicznymi umożliwiającymi monitorowanie parametrów życiowych na aplikacjach zarówno na komputer czy smartfona.
   
 4. Analizy składu ciała metodą BIA.  W trakcie badania dietetyk mierzył  ilość tkanki mięśniowej, tłuszczowej, tkanki wisceralnej (brzusznej), całkowitą zawartość wody w organizmie, masę kości, dobowe zapotrzebowanie na energię, określał wiek metaboliczny i oczywiście wagę ciała.  Omawiał zdrową dietę i nawyki żywieniowe. Ta część zajęć wzbudziła szerokie zainteresowanie nie tylko wśród Pań naszego zakładu. Panowie również chętnie i to w zdecydowanej większości korzystali z porad dietetyka.
   
 5. Pierwszej pomocy przedmedycznej. Zostały zorganizowane mobilne punkty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Instruktorzy poruszali się po terenie naszych zakładów i w sposób praktyczny sprawdzali umiejętności naszych pracowników w resuscytacji krążeniowo – oddechowej, opatrywania ran czy układania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej.
   
 6. Kół fortuny z nagrodami. W tych miejscach nasi pracownicy mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu psychologii, pierwszej pomocy, ruchu i ergonomii.

„Tydzień dla zdrowia” zakończył rajd rowerowy „ Szlakiem Wojny Paliwowej” na trenie miasta Kędzierzyna - Koźla. W czasie rajdu zwiedzono były obóz koncentracyjny  w Sławięcicach, pozostałości szpitala obozowego oraz Izbę Pamięci prowadzoną przez „Stowarzyszenie Blechhammer 1944”.

Nieodzownym elementem „Tygodnia dla zdrowia” jest zorganizowana akcja szczepień profilaktycznych przeciwko GRYPIE.

        „Tydzień dla zdrowia” to forma zwrócenia uwagi naszym pracownikom na konieczność stosowania profilaktyki prozdrowotnej i mobilizacji do zdrowego i aktywnego trybu życia.
Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych dniach promujących zdrowy tryb życia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Pliki Cookies

Serwis tameh.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez tameh.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu tameh.pl”

Akceptuję