Inwestycje

Październik 2018

Budowa nowych kotłów gazowych w ZW Kraków wkracza w decydującą fazę

W dalszym ciągu w elektrociepłowni ZW Kraków trwa budowa nowych kotłów gazowych, które pozwolą na całkowite wyeliminowanie węgla kamiennego. Nowe kotły, o wydajności 150 t/h pary świeżej każdy,  będą wykorzystywać gaz wielkopiecowy, koksowniczy oraz ziemny. Pozwoli to na znaczne ograniczenie emisji związków siarki, azotu, a także pyłu do atmosfery. Dwa nowe kotły są wysokie na blisko 20 metrów. Zostały zaprojektowane w Danii. Nasi pracownicy nazwali je pieszczotliwie „krasnalami”. Z zaproponowanych przez nich nazw, krakowianie wybrali im imiona: Odyn i Thor, zgodnie z duńskim pochodzeniem kotłów.

Aktualnie obydwa nowe kotły zostały uruchomione. Przeprowadzono większość niezbędnych testów i regulacji. Budowa powinna zakończyć się do końca bieżącego roku.

Pliki Cookies

Serwis tameh.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez tameh.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu tameh.pl”

Akceptuję