Inwestycje

Luty 2018

Modernizacja kotła nr. 8

Zakład Wytwarzania Kraków

W lutym 2018 roku w TAMEH POLSKA sp. z o.o. ZW Kraków zakończyła się modernizacja kotła nr 8. Celem inwestycji było dostosowanie kotła do aktualnych wymagań środowiskowych poprzez eliminację spalania węgla i wprowadzenie współspalania gazów hutniczych. Zakres prac obejmował wprowadzenie współspalania gazu koksowniczego i wielkopiecowego poprzez zabudowę i modernizację instalacji gazowych, zamontowanie 4 nowych palników gazowych oraz wentylatorów spalin.

Przeprowadzone testy potwierdziły że kocioł spełnia wszystkie Parametry Gwarantowane, a Parametry w zakresie norm emisyjnych osiągnęły wartości niższe niż zakładane w kontrakcie (NOx – max. 64 mg/m3, SO2 – max. 64 mg/m3, pył – max. 5 mg/m3). Dzięki temu spełnione zostały nie tylko wymogi dyrektywy IED, a także już teraz udało się wypełnić wymagania dyrektywy BAT. Na placu budowy codziennie pracowało średnio 140 pracowników. Do modernizacji użyto 600 ton stali. Wybudowano i zmodernizowano 31 km rurociągów oraz ułożono blisko 27 kilometrów kabli.

Pliki Cookies

Serwis tameh.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez tameh.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu tameh.pl”

Akceptuję