Inwestycje

Luty 2018

Ograniczenie emisji pyłów oraz tlenków azotu i siarki

Zakład Wytwarzania Nowa w Dąbrowie Górniczej.

Już niedługo powietrze w Dąbrowie Górniczej i w najbliższej okolicy będzie mniej zanieczyszczone. Na terenie elektrociepłowni firmy TAMEH POLSKA sp. z o.o. trwa duża inwestycja, która ma znacząco ograniczyć emisję pyłów.

„Efekt będzie olbrzymi , nastąpi ograniczenie rzędu 80 procent emisji pyłów z naszej produkcji energii elektrycznej oraz kilkudziesięciu procent ograniczenia emisji tlenków azotu i siarki”

Manfred Wawrzynosek Członek Zarządu TAMEH POLSKA sp. z.o.o.

mówi Manfred Wawrzynosek Członek Zarządu TAMEH POLSKA sp. z.o.o.

Prace nad budową i modernizacją instalacji rozpoczęły się dwa lata temu. Spaliny zebrane z pięciu kotłów będą przekazywane do reaktorów, gdzie nastąpi ich odsiarczanie.

„Odsiarczone spaliny będę przekierowywane do specjalnego reaktora SCR, czyli katalizatora, w którym zajdzie reakcja odazotowania. Następnie wszystkie spaliny będą kierowane do modernizowanego już istniejącego komina”

Paweł Ormański Zastępca Kierownika Projektu z TAMEH POLSKA sp. z o.o.

tłumaczy Paweł Ormański Zastępca Kierownika Projektu z TAMEH POLSKA sp. z o.o.

Instalacja ma kosztować około 300 mln złotych. Miasto deklaruje pomoc.

„Każda z tych inwestycji wiąże się z odpowiednią procedurą związaną z uzgodnieniami środowiskowymi. My staramy się nie mnożyć problemów i rozwiązywać te kwestie formalne bez zbędnej zwłoki”

Bartosz Matylewicz, rzecznik prasowy UM Dąbrowy Górniczej.

zapewnia Bartosz Matylewicz, rzecznik prasowy UM Dąbrowy Górniczej.

Do TAMEH POLSKA sp. z o.o. należy nie tylko elektrociepłownia w Dąbrowie Górniczej, ale też w Krakowie oraz elektrownia w Kędzierzynie-Koźlu (ZW Blachownia). Spółka zatrudnia prawie 800 pracowników.

Pliki Cookies

Serwis tameh.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez tameh.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu tameh.pl”

Akceptuję