Inwestycje

Luty 2019

Powołano Projekt Inwestycyjny pn. „Modernizacja Instalacji Dmuchu Wielkopiecowego w ZW Kraków”.

W ramach realizowanego projektu zaplanowano dwa zadania. Pierwsze z nich zakłada wymianę rurociągu dmuchu wielkopiecowego zasilającego Wielki Piec numer 5 (WP-5). Dodatkowo dla podniesienia efektywności energetycznej procesu technologicznego założono wykonanie izolacji nowego rurociągu (odcinek o długości około 570 metrów).

Drugim zadaniem jest wykonanie stacji  redukcyjnej tlenu wraz z oprzyrządowaniem i opomiarowaniem. Tlen będzie dozowany bezpośrednio do rurociągu zimnego dmuchu wielkopiecowego. Po realizacji zadania możliwa będzie płynna regulacja ilości przepływu tlenu w zakresie 0 ÷ 11.300 Nm3/h. Sterowanie stacją jak i armaturą odcinającą zostanie zlokalizowane w sterowni WP-5,  co poprawi skuteczność prowadzenia procesu technologicznego.

Pliki Cookies

Serwis tameh.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez tameh.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu tameh.pl”

Akceptuję