Współpraca z grupą ArcelorMittal

Używamy nowoczesnych technologii i zmniejszamy oddziaływanie Zakładów w zakresie wszystkich aspektów środowiskowych. Jednocześnie zwiększamy wydajność i niezawodność urządzeń, które są niezbędne w dostawie mediów energetycznych do grupy ArcelorMittal. Poprzez sukcesywnie prowadzone inwestycje pro środowiskowe wpływamy na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery. Jedną z nich jest oddany do użytkowania w 2017 r. w ZW Nowa w Dąbrowie Górniczej nowy turbogenerator. Kolejną inwestycją jest budowa instalacji odsiarczania i odazotowania spalin a także budowa dwóch nowych turbin rozprężnych, która pozwoli na bezemisyjne wytwarzanie energii elektrycznej.

W ZW Kraków zakończono w I kwartale 2018 roku modernizację jednego z kotłów, polegającą na przystosowaniu go do spalania wyłącznie paliw gazowych oraz na ukończeniu jest budowa dwóch kotłów gazowych i turbogeneratora.

Pliki Cookies

Serwis tameh.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez tameh.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu tameh.pl”

Akceptuję